اخبار

رتبه دوم یزد در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات!

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: این استان در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در رتبه دوم کشور قرار دارد.

محمدرضا پاکدل افزود:

استان یزد رتبه دوم را در زیرشاخص دسترسی، رتبه دوم را در زیرشاخص مهارت و رتبه چهارم را در زیرشاخص استفاده مردم از زیرساخت‌های ارتباطی و خدمات فناوری اطلاعات بدست آورده است.

وی تصریح کرد: رتبه استان در زیرشاخص استفاده مردم از زیرساخت‌های ارتباطی و خدمات فناوری اطلاعات، ششم بود که دو درجه ارتقا یافته است. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: ما تا سه برابر مصرف پهنای باند را ظرفیت ایجاد کردیم تا پاسخگوی نیاز هم استانی‌ها باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جایگاه عالی استان یزد در شاخص توسعه یافتگی فاوا گفت: استان یزد بعد از استان تهران و با دارا بودن امتیاز ۷/۸۴ رتبه دوم شاخص IDI را به خود اختصاص داده است و با توجه به اینکه میانگین کشور در این شاخص ۷/۱۶ است، امتیاز استان یزد ۰/۶۸ از میانگین کشور بالاتر است.

مدیرکل ICT استان یزد گفت: با وجود تراکم کم جمعیتی در استان که از مهمترین عوامل توسعه ارتباطات است، فرهنگ اعتماد پذیری مردم و همراهی مردم و مسولین با حوزه ارتباطات در مسیر توسعه، سطح تحصیلات، نسبت نخبگان به کل جمعیت، درصد جمعیت دانشجو به کل جمعیت، تلاش و پشتکار مسوولین و مدیران استانی و خصوصا تعامل و همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی فعال در حوزه ICT استان از دلایل کسب این جایگاه در توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

پاکدل با اشاره به تاکید رییس جمهور در بهره‌مندی از اقتصاد دیجیتال با توجه به جایگاه و توانمندی و ظرفیت بالای استان در توسعه اقتصاد دیجیتال، دولت الکترونیکی و دسترسی مردم و کسب و کار‌ها به زیرساخت‌های مناسب ایجاد شده در حوزه ICT گفت: شرایط برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، ایجاد ارزش افزوده از ظرفیت‌های استان و توسعه اشتغال پایدار در شهر‌ها و روستا‌ها و حرکت سریعتر در مسیر تحول دیجیتال باتوجه به انقلاب صنعتی چهارم در استان فراهم است.

گفتنی است ۲۷ اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی ارتباطات نامگذاری شده است.

 

منابع: وب سایت قطره و باشگاه‌خبرنگاران‌جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید